KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9772392
nr 977 2392
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), 1939, 55 x 46, Docka
Kondition: slitage, skador
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 31 augusti 2015
kl 18:48:03
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman